Rafał Maciejewski

Terapeuta uzależnień, psychoterapeuta.

Ukończył specjalistyczne szkolenia w dziedzinie terapii uzależnień, w tym także uzależnienia od zachowań seksualnych, hazardu, internetu i nowych technologii. Aktualnie uczestniczy w szkoleniu psychoterapeutycznym prowadzonym przez Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie. Pracował w placówkach publicznych i prywatnych. Posiada doświadczenie w pracy z osobami wykonującymi zawody zaufania publicznego (lekarze, służby mundurowe, nauczyciele i nauczyciele akademiccy, osoby duchowne, psycholodzy).

Doświadczenie kliniczne:

Centrum Leczenia Uzależnień „Mały Rycerz”

Psychodynamiczne Centrum Terapeutyczno - Szkoleniowe

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień „Terapia Nałęczów”

Prywatny Ośrodek „Terapia Europejska”

Oddział dzienny i poradnia terapii uzależnień – Szpital „Nowowiejski”

Oddział stacjonarny i Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu – Szpital wojewódzki w Chełmie

Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia – OPTU Wołomin

Poprawa dostępności oraz jakości oferty Centrum Leczenia Uzależnień PPL "MAŁY RYCERZ" poprzez wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020
Działanie 2.1 E-usługi
Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza
 
Tytuł projektu: Poprawa dostępności oraz jakości oferty Centrum Leczenia Uzależnień PPL "MAŁY RYCERZ" poprzez wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego
 
Krótki opis projektu: Przedmiotowy projekt dotyczy wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego w placówce KDK Sp. z o.o., który umożliwi oferowanie obywatelom usług medycznych on-line dostępnych wieloma kanałami komunikacji elektronicznej, w tym za pośrednictwem aplikacji mobilnych, poprawi jakość oferty, jak również podniesie efektywność zarządzania, dzięki uzyskaniu relacji transakcyjnych z partnerami handlowymi. Koszty projektu są bezpośrednio związane z zakupem sprzętu wraz z oprogramowaniem, a także jego wdrożeniem. System informatyczny który
zostanie wdrożony w ramach projektu posiada szereg funkcjonalności, pozwalających na optymalizację współpracy pomiędzy placówkami partnerskimi, celem zaoferowania pacjentom kompleksowej, na najwyższym poziomie jakości usługi medycznej.
 
Cele szczegółowe projektu:

  1. Zwiększenie jakości usług zdrowotnych świadczonych dla mieszkańców powiatu m. st. Warszawa poprzez wdrożenie w placówce KDK sp. z o.o.- Centrum Leczenia Uzależnień PPL „MAŁY RYCERZ” rozwiązań opartych na zaawansowanych technologiach informacyjno-komunikacyjnych.
  2. Poprawa dostępności do usług publicznych w powiecie m.st. Warszawa poprzez wdrożenie usług on-line w placówce KDK sp. z o.o.- Centrum Leczenia Uzależnień PPL „MAŁY RYCERZ”.3. Zwiększenie efektywności realizacji świadczeń medycznych placówki KDK sp. z o.o.- Centrum Leczenia Uzależnień PPL „MAŁY RYCERZ” poprzez wdrożenie usług on-line optymalizujących współpracę z placówkami partnerskimi, celem oferowania kompleksowej usługi medycznej.
  3. Zwiększenie efektywności realizacji świadczeń medycznych placówki KDK sp. z o.o.- Centrum Leczenia Uzależnień PPL „MAŁY RYCERZ” poprzez wdrożenie usług on-line optymalizujących współpracę z placówkami partnerskimi, celem oferowania kompleksowej usługi medycznej. 

Całkowita wartość projektu: 954 492,30 PLN
Kwota kwalifikowana: 939 867,60 PLN
Kwota dofinansowania z EFRR:  751 894,08 PLN

POZIOM KOLOR RPOFLAGA RPMAZOWSZEEFRR

Chcielibyśmy zaproponować współpracę z naszym Centrum Leczenia Uzależnień.

Głównym celem działalności naszej placówki jest zwiększenie dostępności do pomocy psychologicznej i specjalistycznego poradnictwa rodzinnego, a co za tym idzie, poprawa funkcjonowania rodziny jako systemu oraz poprawa funkcjonowania jednostki w obszarze zdrowia psychicznego, fizycznego oraz społecznego.

Nasza oferta polegałaby na wspólnym przeciwdziałaniu narkomanii i alkoholizmowi oraz innym patologiom społecznym, które mają miejsce na terenie dzielnicy Praga-Północ. W tym celu wyrażamy gotowość przeszkolenia nauczycieli, pedagogów oraz uczniów i studentów szkół dzielnicy Praga-Północ.

Taki sposób edukacyjno-warsztatowy jest jednym z najlepszych sposobów profilaktyki pierwszorzędowej w przeciwdziałaniu aspołecznym zachowaniom, jakimi są narkomania i alkoholizm.

W naszej placówce zatrudnieni są certyfikowani specjaliści terapii uzależnień oraz lekarze specjaliści psychiatrzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi i od wielu lat prowadzimy szkolenia z zakresu uzależnień dla różnych grup zawodowych.

W celu ustalenia szczegółów i kosztów naszej oferty prosimy o kontakt telefoniczny lub listowny.

Cennik usług

Poradnia leczenia uzależnień

  • Wizyta lekarska - 150 zł
  • Pierwszorazowa wizyta u psychologa lub specjalisty terapii uzależnień (50minut) -  140 zł
  • Psychoterapia indywidualna ( 50 minut) - 130 zł
  • Psychoterapia dla rodzin i par ( 50 minut) - 150 zł

 

 

 

 

aniedzielskaAnna Niedzielska - Specjalista I stopnia – psycholog kliniczny, psychoterapeuta, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej oraz doświadczenie psychoterapeutyczne. Specjalizuje się w zagadnieniach zaburzeń odżywiania, diagnozie klinicznej i terapii osób z kręgu depresji, zaburzeń osobowości.

Zajmuje się prowadzeniem terapii indywidualnej oraz grupowej dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Swoją prace stale poddaje superwizji.
Od 2005 r. zatrudniona w Centrum Leczenia Uzależnień PPL „ MAŁY RYCERZ"

Ostatnie kilkanaście lat pracuje w MCNiR w Zagórzu w Młodzieżowym Oddziale Psychiatrycznym gdzie prowadzi terapię rodzin, terapię indywidualną.

Specjalizuje się w zagadnieniach zaburzeń odżywiania, diagnozie klinicznej i terapii osób z kręgu depresji, zaburzeń osobowości.
Pracuje z dorosłymi i młodzieżą. Prowadzi diagnostyczne sesje terapii rodzin i małżeńskiej. Specjalizuje się również w interwencjach kryzysowych (stres, sytuacje lobbingu). Pracowała kilkanaście lat w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie m.in. w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, w której prowadziła terapię indywidualną, psychoedukację, terapię rodzinną.

Ostatnie kilkanaście lat pracuje w MCNiR w Zagórzu w Młodzieżowym Oddziale Psychiatrycznym gdzie prowadzi terapię rodzin, terapię indywidualną.

Jest członkiem Sekcji Terapii Rodzin PTP i Sekcji Psychoterapii PTP, pozostaje pod stałą i regularną superwizją. Bardzo lubi poznawać świat, jest ciekawa ludzi, pasjonuje się przyrodą i podróżami.

 

 

 

 

CENTRUM LECZENIA UZALEŻNIEŃ
PPL "Mały Rycerz"

ul. Brzeska 13, 03-737 Warszawa
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 22 670 02 26,
tel. 22 741 29 95,
tel. 516 022 402

Fundacja Profilaktyki Leczenia Uzależnień im. Małego Rycerza
03-259 Warszawa, ul. Wiśniowy Sad 32/6
Nr konta: 79 1090 1841 0000 0001 2087 3451

Dojazd komunikacją miejską znajdziesz tutaj.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

PRZYJĘCIE DO CENTRUM LECZENIA UZALEŻNIEŃ:

Po zgłoszeniu się do Centrum pacjent zostaje zarejestrowany i skierowany na konsultację diagnostyczną, w celu rozpoznania problemu do odpowiedniego specjalisty. Wstępną diagnozę stawia lekarz psychiatra w oparciu o wywiad i udokumentowaną historię choroby, a w dalszym procesie diagnostycznym (jesli jest to konieczne) przeprowadzana jest diagnoza psychologiczna oraz diagnoza problemowa, w celu ustalenia metod i celów terapii.

W zależności od rozpoznanego problemu pacjenci zgłaszający się do Centrum kierowani są dalej do odpowiednich specjalistów poradni, celem kontynuacji oddziaływań, w terapii indywidualnej lub grupowej.

W przypadku osób uzależnionych od opioidów, spełniających kryteria, skierowanie do programu leczenia substytucyjnego metadonem lub Suboxonem oraz skierowania do innych zakładów opieki zdrowotnej, świadczących pomoc osobom uzależnionym lub współuzależnionym, np. oddziałów detoksykacyjnych, poradni, ośrodków terapii ambulatoryjnej, dziennej lub stacjonarnej.

 

Każdy pacjent chcący zarejestrować się w Centrum, zobowiązany jest przynieść ze sobą dowód tożsamości. Pacjenci ubezpieczeni ale niewykazani w systemie e-Wuś mogą zostąć poproszeni o dostarczenie aktualnego dokumentu poświadczającego ubezpieczenie lub wypełnienie oświadczenia o ubezpieczeniu.

Trwa nabór do terapii grupowej:

  1. Grupa dla osób uzaleznionych - spotkania w czwartki 17:00-19:00
  2. Grupa dla osób współuzależnionych - spotkania we wtorki 18:00-20:00

Informacje i zapisy w Rejestracji:

tel. 22-670-02-26

tel. 22-741-29-95